Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena: 3
3 0

Konin, którego nie ma - Dom Książki

Konin 09.01.2018 10:31 (15 dni temu)

Konin, którego nie ma - Dom Książki

Kto pamięta ? W Koninie były prawdziwe księgarnie. Dziś zostały „sieciówki” i ostatnia „ prawdziwa”  księgarnia MAWI przy Placu Wolności. Różnica?  Zasadnicza.


W prawdziwej księgarni, a taką był Dom Książki, były „ Panie” i „ Pani Kierowniczka” ( Kto nie pamięta Pani Hani ). Różniły się od dzisiejszych sprzedawczyń w sieciówkach, że bez komputera wiedziały jakie są książki na półkach. Ba, wiedziały także co to SA za książki i w większości „ miały je przeczytane”.

Książkę więc można było nie tylko kupić , ale i o niej porozmawiać. By być uczciwym, dodać muszę, że książki, tak jak wszystko w tamtych czasach, były towarem poszukiwanym i nowe pozycje trzeba było „wystać” lub „upolować”. Pani Hania, uznając zapewne, że dziennikarze powinni jednak czytać coś więcej niż swoje teksty, odkładała nam co ciekawsze pozycje. Co znajomości to znajomości….


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Zjazd Absolwentów w ZSCKU Po prostu nieprawda Ostatni taki widok - Od jutra roztopy