Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena: 1
1 0

Bp Mering na spotkaniu z duszpasterstwami

Konin 08.01.2018 09:45 (16 dni temu)

Bp Mering na spotkaniu z duszpasterstwami

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, miało miejsce świąteczno-noworoczne spotkanie księdza biskupa Wiesława Meringa z przedstawicielami duszpasterstw specjalistycznych działających na terenie diecezji. Rozpoczęło się ono Mszą św. w kościele seminaryjnym św. Witalisa, której przewodniczył Pasterz Diecezji, a koncelebrowali diecezjalni duszpasterze poszczególnych grup i środowisk.


W imieniu zgromadzonych przemówił przedstawiciel ministrantów - wspólnoty, która w tym roku podjęła trud przygotowania spotkania. Zwracając się do Księdza Biskupa życzyli, by „tajemnica życia Bożego, która objawia się w głębi ludzkiej duszy pozwalała rozpoznać w sobie działanie Boga, by ciągłe odnawianie relacji z Bogiem przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentów (…) pozwalało realizować miłość, która jest właściwym stylem życia dla dzieci światłości”.
 Następnie Ksiądz Biskup rozmawiał z poszczególnymi grupami, które wraz ze swoimi duchowymi opiekunami przekazywali słowa dobrych życzeń, a jednoczenie dzielili się planowanymi inicjatywami w nowym roku.
 
Całe spotkanie pięknym śpiewem umilał chór klerycki pod dyrekcją ks. prof. Józefa Nowaka.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Zjazd Absolwentów w ZSCKU Po prostu nieprawda Ostatni taki widok - Od jutra roztopy