Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 23.01.2018 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Dzieci i młodzież za darmo autobusami MZK 

Art. sponsorowany 01.01.2018 13:53 (22 dni temu)

Dzieci i młodzież za darmo autobusami MZK 

Od 1 stycznia 2018 roku, z inicjatywy Józefa Nowickiego, prezydenta Miasta i za zgodą radnych -  dzieci i młodzież realizujące obowiązek szkolny (uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych mieszkający lub uczący się w Koninie) będą jeździć autobusami MZK za darmo.
 


– Budżet Konina na 2018 rok jest w pełni realny, solidny i rozsądny – mówił prezydent Józef Nowicki podczas grudniowej sesji rady. – Co ważne, radni miasta Konina przyjęli również moją propozycję, aby od 1 stycznia 2018 roku dzieci i młodzież realizujące obowiązek szkolny jeździły autobusami MZK za darmo. Jesteśmy miastem otwartym i przyjaznym młodym ludziom, rodzinom z dziećmi, a także seniorom, za co kilka dni temu wyróżnił nas wojewoda.
A kto od początku roku może jeździć autobusami MZK bez biletu? Zgodnie z przyjętą 20 grudnia 2017 roku uchwałą w sprawie ustalenia opłaty za przewozy osób i bagażu ręcznego lokalnym transportem zbiorowym, świadczonym przez Miejski Zakład Komunikacji w Koninie oraz określenia uprawnień do bezpłatnych i  ulgowych przejazdów,  bez biletu podróżować będą :
– Dzieci do 7-go roku życia, nie dłużej niż do 30 września roku, w którym rozpoczną realizację obowiązku szkolnego (nauka w szkole podstawowej).
– Uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych zamieszkali w Koninie realizujący obowiązek szkolny.
– Uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych realizujący obowiązek szkolny w szkołach na terenie Miasta Konina

Do 50-proc. zniżki uprawnieni są natomiast:
Uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych (z wyjątkiem uczniów o których mowa §6 pkt. 20 i 21 uchwały – czyli mieszkających w Koninie lub uczących się na terenie miasta) oraz ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych, pomaturalnych i policealnych do ukończenia szkoły, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.
Dodajmy, że wprowadzone zmiany dotyczą ponad 8 tys. dzieci. Rocznie z budżetu miasta przeznaczone na ten cel zostanie prawie 1 mln 200 tys. zł.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zaginęła niebieskooka Tajga Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Zjazd Absolwentów w ZSCKU