Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 22.01.2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza

Ocena: 1
1 0

Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej

Konin, Słupca, Koło,Turek 04.01.2018 11:54 (18 dni temu)

Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej

Czy młodzi ludzie interesują się przeszłością swojej rodziny? Czy rozmawiają z rodzicami i dziadkami o tym, co działo się w ich rodzinie kilkadziesiąt lat temu? Ideą ponadregionalnego konkursu jest stymulowanie rodzinnych dyskusji o historii i wspólne przeżywanie przeszłości, umacniające międzypokoleniowe więzi i poczucie identyfikacji z Ojczyzną. Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowania prac pisemnych na temat rodzinnych losów podczas II wojny.


Laureaci otrzymają kwalifikacje na edukacyjny „Wyjazd Pamięci” do Austrii (maj 2018 r.), podczas którego zwiedzą miejsca pamięci ważne dla polskiej historii m.in. Mauthausen, Gusen, Melk, Kahlenberg, Zamek Hartheim, Linz oraz będą uczestniczyć w międzynarodowych uroczystościach rocznicowych wyzwolenia systemu obozów Mauthausen-Gusen.

Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych z siedzibą w Poznaniu, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu.

Informacje i zgłoszenia:

dr Agnieszka Łuczak, tel. 61 835 69 55 agnieszka.luczak@ipn.gov.pl

Elżbieta Rybarska, tel. 660 182 563 srpook@interia.eu


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zaginęła niebieskooka Tajga Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Ostatni taki widok - Od jutra roztopy