REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena: 1
1 0

Nowe dary dla muzeum

KOŁO 02.01.2018 19:09 (22 dni temu)

Nowe dary dla muzeum

Miniony rok przyniósł znaczące zwiększenie zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych. Oczywiście najwięcej przybyło eksponatów z kolskiego fajansu. Bardzo dużą kolekcję, bo liczącą około stu pozycji przekazała Pani Maria Kunach z Przemyśla. Ciekawe wyroby z okresu Czesława Freudenreicha podarował także Pan Jerzy Roj z Goleniowa, a współczesną już ceramikę Pan Zbigniew Czajciński. Muzeum wzbogaciło się także od Pana Andrzeja Kowalskiego o doskonale zachowane wojskowe niemieckie mapy sztabowe okolic Koła z okresu II Wojny Światowej.


To tylko niektóre z najciekawszych przykładów zabytków, które otrzymało kolskie muzeum. Tuż przed końcem roku Pani Elżbieta Łuczyńska przyniosła do muzeum zbiór widokówek i zdjęć. Wśród nich oprócz takich prezentujących zabytki np. zamek jest także kilka związanych z historią kolskiej "Olimpii". Dyrektor muzeum Tomasz Nuszkiewicz serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz zwraca się z prośbą do byłych i obecnych mieszkańców Koła, którzy mają kolską ceramikę, ciekawe wspomnienia, listy, zdjęcia, pamiątki i chcieliby je przekazać do zasobów muzeum - Państwa gest przyczyni się do zachowania bezcennej przeszłości naszego miasta. Dzieląc się fragmentem pozyskanych zbiorów pokazujemy dawne widokówki kolskiego zamku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Zjazd Absolwentów w ZSCKU Po prostu nieprawda Ostatni taki widok - Od jutra roztopy