fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Brązowy medal Darii Walczykiewicz

Konin 16.12.2017 13:23

Daria Walczykiewicz, reprezentantka Siłowni Relax zdobyła brązowy medal w inaugaracyjnym I rzucie International Bench Press League - Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, który odbył się 10 grudnia w Łodzi.

Daria Walczykiewicz startująca w kategorii wagowej do 65 kg zaliczyła ciężar 75 kg co uplasowało ją na trzecim miejscu. W tej kategorii wygrała Małgorzata Prawic z wynikiem 100 kg, druga była Jolanta Anasiewicz-Popowicz - 95 kg.
W zawodach wystartowało 29 kobiet.

Siłownię Relax reprezentowali także panowie. Bartosz Mierzejewski w kategorii do 59 kg z wynikiem 90 kg na sztandze zajął 4 miejsce.

W kategorii do 83 kg wystartowało aż 27 zawodników z całej Polski. Radosław Kubacki wycisnął 142,5 kg i zajął 11 miejsce a trener Waldemar Woźniak z rekordem życiowym 132,5 kg był 16.
Radosław to junior do 23 lat a Waldemar weteran 50-59 lat, jednakże w IBPL zawodnicy klasyfikowani są open według wagi ciała. Dopiero po rozegranych trzech rzutach zawodnicy sklasyfikowani będą według wieku.

W silnie obsadzonej kategorii wagowej do 105 kg wystartowało 30 zawodników Arkadiusz Macudziński startujący po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją osiągnął 180 kg zajmując 20 miejsce.

Ogólnie w zawodach rywalizowało 121 mężczyzn.

II rzut IBPL odbędzie się 11 marca 2018 roku, III 29 kwietnia.