Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 17.12.2017 r. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Ocena:

Awans pyzdrskiej gminy w rankingu samorządowym

Pyzdry 06.12.2017 11:56 (11 dni temu)

Awans pyzdrskiej gminy w rankingu samorządowym

Wśród ponad 200 samorządów wyróżnionych w tegorocznej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej" znalazło się 16 gmin i miast z Wielkopolski. W zestawieniu znalazła się też Gmina Pyzdry.


Ranking samorządów Rzeczpospolitej to coroczne kompendium wiedzy o inwestycjach i innowacjach w polskich samorządach. W Rankingu wyróżniane są samorządy, które najskuteczniej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, w zgodzie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.
Gmina Pyzdry w 2017 roku znalazła się na 68 miejscu wśród gmin wiejsko-miejskich z całej Polski. W porównaniu z rokiem 2016 awansowała o 30 miejsc. 
   Na taki wynik składają się wskaźniki wynikające z pozyskiwania środków unijnych i rozwoju inwestycyjnego gminy, a także ze sprawozdań budżetowych, z bieżącej działalności dotyczące np.  organizacji pozarządowych, miejsc w przedszkolach, podmiotów gospodarczych, internetu szerokopasmowego w szkołach.

SK


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat w sprawie przeprawy W Święto Górników - zła wiadomość... KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Nowy oddział w miejskim żłobku Poszukujemy świadków wypadku Nowe władze konińskiego Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Rozenek wzywa w Koninie byłych funkcjonariuszy SB „ do działania” NSZZ „Solidarność” w Koninie - Stan wojenny Niezauważona rocznica Fałszywa kancelaria