Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 23.01.2018 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 1
1 0

Jesienne spotkanie z poezją w Rzgowie

Rzgów 14.11.2017 07:47

Jesienne spotkanie z poezją w Rzgowie

Z okazji przypadającego 40 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Rzgowie zorganizowano wyjątkowe spotkanie. Było to połączenie poezji mówionej ze śpiewaną. Gościem specjalnym spotkania był Pan Kazimierz Burnat – poeta, publicysta, tłumacz, dziennikarz, autor 13 tomów poetyckich min. „Przenikanie”, „Cichnące”, „Podniebienie niebios”. Absolwent prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.


Jego dewizy życiowe to: pamięć o zmarłych - źródłem długowieczności, czynienie dobra - droga do człowieczeństwa. Za swoje zasługi otrzymał wiele odznaczeń i medali.                                                         Poetyckie spotkanie Pan Burnat rozpoczął recytacją swoich wierszy. Szybko też nawiązał kontakt z seniorami i młodzieżą, której podczas rozmowy udzielił  ważnych życiowych wskazówek. W jego stronę padło wiele ciekawych pytań odnoszących się do twórczości, życia jak i zasług autora. Nasz gość bardzo obszernie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie tej części spotkania każdy z uczestników miał możliwość zakupu tomiku wierszy wraz z autografem autora.                                       
Uzupełnieniem listopadowego wydarzenia był  koncert pana Sławomira Pilarskiego z Goliny - gitarzysty, wokalisty, który zapoznał uczestników ze swoją pasją muzyczną i zaprezentował autorski repertuar. Artysta przywiązuje ogromną wagę do stworzenia właściwego klimatu i kontaktu z publicznością. Płynąca prosto z serca Pana Sławka muzyka potwierdziła, że kocha to co robi. Koncert poezji śpiewanej uświetnił biblioteczne wydarzenie i wpisał się jednocześnie w program drugiego spotkania z kulturą pn."Z kulturą za Pan brat”, realizowanego pod kierunkiem i we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów w Koninie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zaginęła niebieskooka Tajga Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Zjazd Absolwentów w ZSCKU