Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 22.02.2018 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Ocena:

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków

Pyzdry 12.11.2017 15:20

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z pyzdrskiej gminy zostały doposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Dotacja z różnych instytucji, opiewająca na ponad 275 tys. zł, umożliwiła zakup m.in. łodzi ratowniczej oraz zestawów narzędzi. Nowoczesny sprzęt pozwoli skuteczniej realizować działania strażaków.


Gotowość bojowa poprawiła się w pięciu jednostkach. Dotacji udzieliła Gmina Pyzdry, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
  OSP w Pyzdrach wzbogaciła się o łódź motorową z wyposażeniem podstawowym i przyczepką, motopompę, aparat powietrzny z butlą stalową oraz stację DSP do zdalnego powiadamiania o zdarzeniach. OSP w Pietrzykowie otrzymała zestaw uniwersalnych narzędzi ratowniczych holmatro i ubrania specjalistyczne. OSP w Lisewie  - motopompę, ubrania specjalistyczne, stację DSP i węże tłoczne; OSP we Wrąbczynku – aparaty powietrzne, sygnalizatory bezruchu i drabinę, a OSP w Tarnowej – węże i drabinę.
  Poświęcenie i oddanie do użytku druhom zakupionego sprzętu miało miejsce 10 listopada na przystani wodniackiej. Zostało połączone z jego prezentacją.
   
SK


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


102. urodziny Pana Romana Janickiego Czyja zguba ? Konińska perła w koronie Czytelnicy piszą ... Strzelanie na planie Dekada Konin sponsorem roku Potrójne szczęście 200 lat dla Pani Heleny Uwaga - zanieczyszczone powietrze ! Uważaj na oszustów- Policja apeluje