REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 23.01.2018 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Duże zainteresowanie mieszkaniami czynszowymi

Turek 03.11.2017 16:34

Duże zainteresowanie mieszkaniami czynszowymi

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkał się zainicjowany przez Gminę Miejską Turek program budownictwa czynszowego. Świadczy to o tym, że decyzja o budowie mieszkań czynszowych jest bardzo ważna dla mieszkańców.


W miesiącu październiku osoby zainteresowane najmem mieszkania czynszowego w blokach mających powstać na Os. Wyzwolenia, mogły składać ankiety. Urząd Miejski w Turku w ten sposób badał skalę zainteresowania tego typu ofertą mieszkaniową. Okazało się, że przygotowana oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

            Do Urzędu Miejskiego złożone zostały 202 ankiety. 165 ankiet pochodzi od rodzin wychowujących dzieci, które w programie będą traktowane priorytetowo. W grupie tej jest 16 rodzin 5-osobowych i większych, 46 rodzin 4-osobowych oraz 64 rodziny 3-osobowe. Co ważne, 10% zainteresowanych nie mieszka jeszcze w Turku, ale zdecydowało się na zamieszkanie w naszym mieście. Blisko połowa rodzin zainteresowanych jest najmem mieszkania o powierzchni 55 m2 – 93 ankiety. Drugą grupę stanowią osoby zainteresowane mieszkaniem o powierzchni 42 m2 – 53 ankiety. Zainteresowanie mieszkaniem o największej powierzchni, tj. 67 m2 wyraziło 12 rodzin.

Wszyscy zainteresowani będą indywidualnie informowani o dalszych krokach związanych z realizacją przedsięwzięcia budowlanego.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zaginęła niebieskooka Tajga Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Zjazd Absolwentów w ZSCKU