Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 22.11.2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Ocena:

W Koninie zapłonął Znicz Pamięci

Konin 23.10.2017 09:42 (30 dni temu)

W Koninie zapłonął Znicz Pamięci

Akcja Zapal Znicz Pamięci odbyła się w naszym mieście już po raz dziewiąty. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Konina oraz cykliści PTTK Konin uczcili pamięć o ofiarach egzekucji 56 Polaków, która miała miejsce 10 listopada 1939 roku.


W sobotę (21 października) na cmentarzu przy ulicy Kolskiej zebrali się piechurzy i rowerzyści, biorący udział w akcji ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI. Akcję wspiera od 2009 roku Radio Merkury (obecnie Radio Poznań), inne rozgłośnie radiowe, IPN, Towarzystwo Przyjaciół Konina oraz koniński Oddział PTTK.

Zastępca prezydenta Sławomir Lorek oraz przedstawiciele wydziałów Sportu i Turystyki oraz Kultury Urzędu Miejskiego w Koninie poinformowali zebranych o projekcie renowacji mogiły ofiar na cmentarzu parafialnym i uzgodnieniach z konserwatorem zabytków w tej sprawie. W zupełnej ciszy zapalono symboliczne znicze pamięci na mogile 56 ofiar, które zginęły z rąk niemieckich zbrodniarzy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kierowców czekają zmiany Komunikat ostrzegawczy - Orkan Marcin KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Ryby w parku KOMUNIKAT Tym co nie tracą nadziei Zofia Itman w niełasce ? Jubileusz 50-lecia pożycia 91 Miesięcznica Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem OGŁOSZENIE