Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena: 1
1 0

LAUREACI KONKURSU HISTORYCZNEGO… … z wizytą u Pary Prezydenckiej

Golina 10.10.2017 08:00

 LAUREACI KONKURSU HISTORYCZNEGO… … z wizytą u Pary Prezydenckiej

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Pałacu Prezydenckim z laureatami konkursu wojewódzkiego: „Niepokorna, niezłomna, wyklęta - Inka oczami dzisiejszych uczniów”. Głównymi założeniami tej rywalizacji były: kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, pogłębianie najnowszej wiedzy historycznej, zachęcenie młodych ludzi do podjęcia samodzielnych studiów nad przeszłością oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi formami wypowiedzi. W wyżej wymienionym konkursie wzięły udział aż 104 szkoły z Wielkopolski, w tym uczniowie i nauczyciele z gminy Golina. Koordynatorkami projektu były Aldona Olesiak i Agnieszka Piekarska.


Szczególne gratulacje należą się wychowawczyni kl. Ib
- Danucie Wysokowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie
, która została laureatką w kategorii scenariusz lekcji. Jury doceniło umiejętność dostosowania przez wspomnianą nauczycielkę treści i metod pracy do możliwości percepcyjnych najmłodszych wychowanków placówki.

Para Prezydencka  przybliżyła wszystkim uczestnikom wyjazdu życie codzienne oraz historię pałacu, w którym to odbywają się najważniejsze wydarzenia polityczne w kraju. Uczestnicy wyjazdu mogli także obejrzeć ekspozycję „Rodzime zwyczaje
i obrzędy w sztuce polskiej XIX i XX wieku”, na którą składają się m. in. prace Józefa Chełmońskiego, Włodzimierza Tetmajera, Jacka Malczewskiego, Zofii Stryjeńskiej czy Tadeusza Makowskiego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie RP, gdzie młodym ludziom zostały przybliżone zasady funkcjonowania władzy ustawodawczej w Polsce.

IGA Data: 10.10.2017 08:44 ID:9150
Jest to niewątpliwie wielkie wydarzenie, które uczestnicy nie zapomną do końca życia. Sam fakt , że para prezydencka znalazła czas ( ok. pół godz.) dla grupy z Konina i okolic jest wprost niewiarygodny. Wszyscy uczestnicy są pod wielkim wrażeniem . Para prezydencka urzekła wszystkich swoim ciepłem , umiejętnością dialogu , życzliwością i prostolijnością. Przykre jedynie jest to , że lokalna prasa pomija tak ważne wydarzenie a publikuje artykuł o garstce czarnych wampirów. To dopiero jest manipulacja.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Zjazd Absolwentów w ZSCKU Ostatni taki widok - Od jutra roztopy