Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 24.10.2017 r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Ocena:

W Słupcy wzmożone działania prewencyjno-porządkowe

Słupca 10.10.2017 07:36 (14 dni temu)

 W Słupcy wzmożone działania prewencyjno-porządkowe

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zostały przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-porządkowe ukierunkowane na zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu słupeckiego, przeciwdziałanie łamaniu prawa przez młodzież i dorosłych oraz ograniczenie demoralizacji i przestępczości nieletnich. W przedsięwzięciu brali udział policjanci ze słupeckiej jednostki przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Działania realizowano 7 października w godzinach wieczorno-nocnych w gminie Lądek w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia zachowań chuligańskich, miejscach zaznaczanych przez mieszkańców gminy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, okolicach głównych ciągów komunikacyjnych, parkingach. Pracę miejscowych policjantów wsparli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu z grupy „BLOKERS” oraz funkcjonriusze Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Głównym założeniem akcji było zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom przyjezdnym, reagowanie na zakłócenia porządku i ładu publicznego, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz przestępczości narkotykowej. Mundurowi wykonujący czynności służbowe w ramach prowadzonych działań systematycznie kontrolowali miejsca zagrożone, legitymowali osoby, prowadzili kontrole drogowe. W trakcie działań w Lądzie policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i KPP w Słupcy zatrzymali trzy osoby, przy których podczas przeszukania samochodu ujawniono narkotyki. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań do czasu wyjaśnienia sprawy. W efekcie 20-letniemu mieszkańcowi pow. wrzesińskiego przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających w postaci suszu roślinnego marihuany, za co grozi mu do trzech lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Policja wróciła do Kazimierza Biskupiego Nowe dworce w 2019 roku Ostrzeżenie meteorologiczne – ZNOWU SILNY WIATR/1 Odblaskowe kamizelki dla przedszkolaków z Wyszyny OSTRZEŻENIE ! Krzyż Wolności i Solidarności dla Pawła Kotlarskiego Konin do granic Inwestycje w Gminie Rzgów Pożegnanie o. Gwardiana Oswalda Jasielskiego UWAGA! Dofinansowanie instalacji OZE