Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena: 0
1 1

Dziwna niechęć do Marszałka

Zagórów 09.10.2017 17:19

Dziwna niechęć do Marszałka

Kilka tygodni temu informowaliśmy o przyjęciu przez  Radnych Zagórowa uchwały w sprawie postawienia na Dużym Rynku w Zagórowie, vis a vis Pomnika Poległych za Niepodległość, obelisku poświęconego Pierwszemu Marszałkowi Polski Piłsudskiego. Uchwała była ukoronowaniem wielomiesięcznych starań Stowarzyszenia „Pro Memoria”.


Jak się okazało uchwała została tak napisana, że musiał ją , ze względów formalnych, odrzucić Wojewoda Wielkopolski.

Radni jeszcze raz uchwalili uchwałę dodając  „tylko” jeden punkt. Że najpierw przeprowadzone mają być konsultacje społeczne.

Jesteśmy pamiętliwi, więc chcieliśmy tylko przypomnieć, że gdy Stowarzyszenie „ Pro memoria” kilkanaście lat temu zgłosiło inicjatywę odbudowy , zniszczonego przez Niemców, pomnika poległych za Niepodległość, władze Zagórowa  robiły wszystko by pomnik nie powstał.

Koronnym argumentem było stwierdzenie, że : „ ludzie nie będą wiedzieć pod którym pomnikiem składać kwiaty” ( Chodziło o stojący nieopodal komunistyczny pomnik wdzięczności). Ludzie okazali się bardziej kumaci od władzy i wiedzą gdzie kwiaty składać.

Ciekawe , jak tym razem władze uzasadnią swą niechęć do Naczelnika.

 Czy też uznają, że mieszkańcy Zagórowa nie będą wiedzieć?

kedoszim Data: 10.10.2017 02:07 ID:9149
Bo pomnik się należy Wielkiemu Polakowi Romanowi Dmowskiemu, a nie jakiemuś masonowi i zdrajcy co miał krew na rękach w przewrocie majowym.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Zjazd Absolwentów w ZSCKU Ostatni taki widok - Od jutra roztopy