Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.09.2017 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena:

Ekologicznie w Turku

Turek 13.09.2017 00:26 (9 dni temu)

Ekologicznie w Turku

Ponad 320 turkowian chce korzystać z odnawialnych źródeł energii. Miasto złożyło wniosek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


To projekt „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek”.

W lipcu i sierpniu tego roku Urząd Miejski w Turku prowadził rekrutację osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Zorganizowano szereg spotkań z zainteresowanymi, w lokalnych mediach i na innych nośnikach informacji ukazały się liczne informacje o naborze chętnych. Ostatecznie deklaracje uczestnictwa, a następnie umowy podpisali właściciele 321 właścicieli, zaś z deklaracji złożonych po terminie została utworzona lista rezerwowa.

Gmina Miejska Turek w swoim wniosku ubiega się o dofinansowanie do zakupu i montażu 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych, w tym:
-235 gospodarstw wystąpiło wyłącznie o mikroinstalacje fotowoltaiczne,
-17 gospodarstw wyłącznie o instalacje solarne,
-w 69 gospodarstwach zamontowane będą instalacje fotowoltaiczne oraz solarne.

Projekt ma charakter parasolowy – w przypadku uzyskania dofinansowania będzie realizowany za pośrednictwem Gminy Miejskiej Turek a odbiorcami projektu będą mieszkańcy tj. indywidualne gospodarstwa domowe.

Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 6 340 037,50 zł, przy czym 15% kosztów netto każdej instalacji oraz podatek VAT pokryje właściciel nieruchomości.

Wniosek został złożony w konkursie ogłoszonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”. Ocena wniosków ma trwać do lutego 2018 roku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO Autobusem darmo !