Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.09.2017 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena: 3
3 0

Oficer dostępności zlikwiduje bariery architektoniczne?

Konin 11.09.2017 21:21 (10 dni temu)

Oficer dostępności zlikwiduje bariery architektoniczne?

Tomasz Gilewski z Konina - oficerem dostępności zatrudnionym przez koniński magistrat. Był jednym z 22 kandydatów. Miał najwyższe notowania, na to stanowisko został bowiem ogłoszony konkurs. [Zdj. Akcja Fundacji Podaj Dalej w Koninie, która pokazała samorządowcom, z jakimi barierami zmagają się niepełnosprawni w Koninie]


Do obowiązków konińskiego oficera dostępności należeć będzie monitorowanie miejskich inwestycji i zachęcanie do stosowania rozwiązań technicznych, przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, polegających w szczególności na:
- opiniowaniu dokumentacji projektowej pod kątem spełnienia wymagań bezpieczeństwa i dostępności dla niepełnosprawnych,
- ocenianiu zgodności przyjętych rozwiązań z obowiązującymi standardami w Koninie,
- współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych, wydziałami Urzędu Miejskiego w Koninie, mającej na celu koordynację przepływu informacji, konsultacji działań - związanych z wprowadzaniem oraz obsługą Standardów Dostępności w Koninie.

Wojtek Data: 14.09.2017 09:22 ID:9027
Wreszcie może coś się choć trochę poprawi w temacie szeroko pojętej otwartości na problem potrzeb i oczekiwań osób niepełnosprawnych . Oni też mają prawo żyć tak jak pozostała część naszej społeczności, Brawo za podjęcie tematu i stworzenie takiego stanowiska .Nic tylko pogratulować zwycięzcy i życzyć powodzenia.
koninianin Data: 14.09.2017 14:50 ID:9028
Czy to nie powinna być osoba ze środowiska osób niepełnosprawnych? Taka osoba byłaby szczególnie uczulona na problemy.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO Autobusem darmo !