Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 24.02.2018 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena: 1
1 0

Służba 24 godziny na dobę

Słupca 07.09.2017 21:46

Służba 24 godziny na dobę

Policjantem jest się nawet po służbie. To dewiza komisarza Roberta Górnego ze Słupcy, który w czasie wolnym od pracy zatrzymał pjanego kierowcę. 


Naczelnik Wydziału Prewencji, będąc na urlopie, zatrzymał kierowcę osobówki, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


W Piotrowicach komisarz zauważył  Renault, które  przekraczało oś jezdni. Niepokój policjanta wzbudziły również niekontrolowane manewry wykonywane przez jadące przed nim auto, które stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierujący pojazdem znajduje się pod wpływem alkoholu. Przez krótką chwilę jechał za samochodem, aby w bezpiecznym miejscu zatrzymać nieodpowiedzialnego mężczyznę. Gdy policjant otworzył drzwi samochodu, od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu, osoba w aucie miała też znacznie spowolnine reakcje i zaburzoną kordynację wzrokowo – ruchową.

Naczelnik wezwał na miejsce policyjny patrol. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało, że zatrzymany prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości – ok. 2,3 promila alkoholu w organizmie. 57-letni mieszkaniec Słupcy został przewieziony do komendy, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz 3-letni zakaz kierowania pojazdami.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konińska perła w koronie Czytelnicy piszą ... Strzelanie na planie Dekada Konin sponsorem roku Potrójne szczęście 200 lat dla Pani Heleny Czytelnicy piszą - Trzęsienie ziemi ? Uważaj na oszustów- Policja apeluje Zima ? - Strachy na Lachy… Rozpoczęły się roboty przy nowym skrzyżowaniu Europejskiej i Kolskiej