REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.09.2017 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena:

Uczniowie ZSGE systematycznie ratują życie

Konin 03.09.2017 09:44 (19 dni temu)

Uczniowie ZSGE systematycznie ratują życie

Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie serdecznie zaprasza na otwartą akcję poboru krwi w dniu 8 września 2017r. tj. w piątek w budynku przy ulicy Wyszyńskiego 3. Akcja na terenie szkoły jest organizowana przy współpracy Międzyzakładowego Górniczego Klubu HDK – PCK im.Św.Barbary przy PAK Kopalni Węgla Brunatnego Konin S.A. Zapraszamy wszystkie chętne osoby pełnoletnie już od godziny 9.00.


W minionym roku szkolnym młodzież Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych oddała krew w czasie czterech akcji krwiodawstwa zorganizowanych na terenie szkoły oraz indywidualnie w Terenowym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwaw Koninie.W roku szkolnym 2016/2017 łącznie 220 uczniów oddało ok. 130 000 ml krwi. Akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

W szkole podjęto również inne działania dotyczące krwiodawstwa w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Twoja krew, moje życie”:

  • lekcje z zakresu honorowego krwiodawstwa,
  • udział ucznia w konkursie na krótką formę literacką inspirowaną ideą honorowego krwiodawstwa „Zostań Bohaterem. Oddaj Krew”,
  • rozprowadzanie ulotek edukacyjnychdla uczniów i listów z apelem do rodziców -
    w 19 klasach ulotki otrzymało 508 uczniów.
  • przygotowanie przez uczniów plakatów z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Celem tych działań było promowanie honorowego oddawania krwi oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów, zainteresowanie uczniów tematyką związaną z honorowym krwiodawstwem, oddziaływanie na świadomość społeczeństwa
w zakresie honorowego krwiodawstwa, zachęcenie jak największej liczby rodziców do powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi.  Tradycyjnie następna akcja już w listopadzie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO Autobusem darmo !