Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.09.2017 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena:

Radni jednomyślni – Stare Miasto udzieli pomocy gminie Sośno

Stare Miasto 31.08.2017 13:15 (21 dni temu)

Radni jednomyślni – Stare Miasto udzieli pomocy gminie Sośno

Radni gminy Stare Miasto jednogłośnie przegłosowali uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 10 tys. zł gminie Sośno, w powiecie sępoleńskim (woj. kujawsko-pomorskie), która jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez przechodzące przed dwoma tygodniami nawałnice. Wsparcie będzie miało charakter finansowy z przeznaczeniem na usuwanie skutków żywiołu.


Samorząd Gminy Stare Miasto postanowił wesprzeć jedną z gmin, które najbardziej ucierpiały. Wybór padł na gminę Sośno gdzie w wyniku nawałnic zniszczonych zostało ponad 400 budynków mieszkalnych, 800 budynków gospodarskich, zerwane zostały dachy użyteczności publicznej m.in. na budynkach Urzędu Gminy, szkół, sali sportowej. Wyrwanych lub połamanych zostały tysiące drzew przy drogach i na obszarach leśnych.

Na tym jednak zaangażowanie się nie kończy ponieważ 12 września do gminy Sośno uda się grupa strażaków ochotników z gminnych OSP. Jak informuje Ireneusz Ćwiek - Prezes ZOG ZOSP RP w Starym Mieście, strażacy pojadą na miejsce, aby udzielić fachowej pomocy przy usuwaniu skutków nawałnic.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Nowy zegar stanie w Centrum Konina ! Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO