Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.09.2017 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena:

Stare Miasto pomaga

Stare Miasto 19.08.2017 08:29

Stare Miasto pomaga

Do pomocy poszkodowanym w wyniku burz, jakie przeszły w ubiegłym tygodniu nad Polską chce się przyłączyć gmina Stare Miasto.  


„Wychodzimy z inicjatywą, aby pomóc poszkodowanym samorządom. Sytuacje kryzysowe wymagają nadzwyczajnych działań i solidarności z innymi. Nie wiemy czy kiedyś nasza gmina nie znajdzie się w takiej potrzebie. Dlatego na najbliższej sesji zwrócę się do radnych o poparcie przedłożonej uchwały" – mówi wójt gminy Ryszard Nawrocki.

Wybór Wójta i staromiejskich urzędników padł na gminę Sośno, wiejską gminę położoną w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim, którą przechodzące nawałnice dotkliwie naruszyły, a starty nadal są liczone. - „Z informacji jakie posiadamy wynika, że uszkodzonych jest tam ponad 400 budynków mieszkalnych i ponad 800 gospodarczych, uszkodzone zostały również pokrycia dachowe Urzędu Gminy oraz placówek oświatowych. Na skutek nawałnic wystąpiły liczne szkody w infrastrukturze drogowej, przy których powalonych leży ponad 2000 drzew!” – podsumowuje wójt.

Stare Miasto jako pierwsza gmina w regionie wychodzi z taka inicjatywą. Decyzje w tej sprawie radni podejmą na najbliższej sesji, w czwartek 31 sierpnia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Nowy zegar stanie w Centrum Konina ! Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO