Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.12.2017 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena:

Uliczni pedagodzy

KOŁO 09.08.2017 09:11

Uliczni pedagodzy

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole przygotował dla dzieci, na czas wakacji akcję „Uliczni pedagodzy”, która odbyła się w dniach od 1 do 4 sierpnia. Na kolskiej starówce dzieci uczestniczyły w zajęciach o charakterze profilaktycznym, opiekuńczym, wychowawczym, animacyjnym.


Ośrodek realizując kampanię Bezpieczne Wakacje przygotował zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość zapoznania się, przypomnienia bądź utrwalenia informacji związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. Kampania objęta jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jej celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W ramach współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, wolontariusze zaprezentowali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz co robić w sytuacjach zagrażającym naszemu zdrowiu i życiu. O tym, że warto sobie uświadomić, że pierwszej pomocy może udzielić każdy uczyli najmłodszych wolontariusze z PCK.
Dzieci z dużą aktywnością włączyły się w zabawy ruchowe z piłką, ringiem, itp. Młodsi uczestnicy bawili się przy łowieniu rybek, rzucaniu do tarczy, malowaniu kredą. 

Odpoczywając od zabaw ruchowych włączyliśmy się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Zaproszona pani Elżbieta Budna, pracownik biblioteki, zabrała dzieci w świat baśni. 

Akcję zakończyliśmy "Dniem wiedzy o mieście Kole", podczas którego dzieci malowały herb oraz ozdabiały talerze motywami kolskiego fajansu. Nawet najmłodsi prezentowali wiedzę na temat swojej okolicy podczas quizu o mieście Kole. Uczestnicy akcji otrzymali książeczki, mapy dotyczące Koła przekazane przez Urząd Miejski w Kole. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat w sprawie przeprawy W Święto Górników - zła wiadomość... KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Nowy oddział w miejskim żłobku Poszukujemy świadków wypadku Nowe władze konińskiego Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Rozenek wzywa w Koninie byłych funkcjonariuszy SB „ do działania” Niezauważona rocznica NSZZ „Solidarność” w Koninie - Stan wojenny Fałszywa kancelaria