Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 17.03.2018 r. Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka

Ocena: 1
1 0

Gaz i ropa w Malanowie?

Malanów 05.08.2017 08:48

Gaz i ropa w Malanowie?

Spółka PGNiG otrzymała z Ministerstwa Środowiska koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie gminy Malanów.


Koncesja została udzielona na 10 lat, faza poszukiwania i rozpoznania potrwa 5 lat. W ramach tego etapu zostanie wykonana analiza i interpretacja archiwalnych danych geologicznych oraz przeprowadzone zostaną roboty sejsmiczne 2D, a także ewentualny odwiert. Poza naszą gminą poszukiwania obejmą także gminy: Słupca, Lądek, Rzgów, Grodziec, Stare Miasto, Krzymów, Władysławów, Turek, Kawęczyn, Brudzew, Mycielin, Ceków, Blizanów, Zagórów, Rychwał, Golinę, Tuliszków, Stawiszyn. Łączny obszar poszukiwań to ponad 876 km2, z czego ponad 11,1% (97,31 km2) obejmuje tereny Gminy Malanów.

Część mieszkańców pamięta, że w latach 90-tych firma Texaco poszukiwała już na terenie naszej gminy złóż. Niestety wykonany wtedy w Kotwasicach odwiert nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Obecnie PGNiG prowadzi zintensyfikowane prace poszukiwawcze na terenie Wielkopolski. Pierwsze efekty tych prac już są.  Złoża gazu odkryto na terenie gminy Rokietnica oraz w okolicy Środy Wielkopolskiej. Być może kolejne odkrycie będzie u nas


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Głupich nie sieją Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich