Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 17.03.2018 r. Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka

Ocena: 2
2 0

APEL KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W POZNANIU

konin 25.07.2017 09:00

APEL KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W POZNANIU

25 lipca 2017 roku Dzień Bezpiecznego Kierowcy - dzień św. Krzysztofa patrona kierowców - Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu do mieszkańców województwa wielkopolskiego


Szanowni mieszkańcy Wielkopolski !

 

Każdego roku na drogach naszego kraju ma miejsce kilkadziesiąt tysięcy wypadków drogowych, czyli zdarzeń, w których przynajmniej jedna z osób w nim uczestnicząca ginie lub odnosi obrażenia ciała.

Pocieszającym jest fakt, że co rocznie liczba tych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spada. Jednak policyjne dane dalej są przerażające; w roku 2016 na drogach naszego kraju zginęło 3.031 osób, a 40.849 zostało rannych.

Niestety, wielkopolska, jako jedyne województwo w naszym kraju notuje od początku br. znaczne pogorszenie się bezpieczeństwa na drogach – wzrost wypadków drogowych, wzrost liczby osób zabitych i rannych na drogach.

Śmierć na drodze, to nie tylko tragedie ofiar ale także niepisane tragedie ich najbliższych: ojców, matek i dzieci. To również wielkie tragedie dla sprawców, którzy z konsekwencjami zabicia człowieka lub jego okaleczenia zmagać się będą przez lata, a w swoich sumieniach z pewności do końca swojego życia.

Corocznie w dniu 25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, Dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców.

W tym szczególnym dniu APELUJE DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK PODCZAS UCZESTNICTWA W RUCHU DROGOWYM ORAZ BEZWZGLĘDNE POSZANOWANIE PRZEPISOW PRAWA!

Dzień ten jest też doskonałą okazją do zadumy nad ofiarami wypadków drogowych.

Stąd też z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Policyjni Krewniacy” zorganizowana zostanie zbiórka krwi dla ofiar wypadków drogowych. W dniu 25.07.2017 r. w godz. 8:00-13:00 prze budynkiem KWP przy ul. Kochanowskiego 2a będzie można podzielić się tym najcenniejszym z darów. Zachęcam wszystkich policjantów i pracowników Policji, naszych przyjaciół z innych formacji mundurowych oraz mieszkańców Poznania i okolic do honorowego oddania krwi.

 

SZANUJMY SWOJE ŻYCIE – TO PRZECIEZ DAR NAJCENIEJSZY.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu

insp. Piotr Mąka


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Głupich nie sieją Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich