fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Trwa sezon Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych

Konin 27.06.2017 07:35

W miesiącu czerwcu br. w mieście Koninie oraz powiecie konińskim rozpoczęły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP

Zawody zgodnie z regulaminem rozgrywane są w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Startujące drużyny uczestniczą również w konkurencji musztry, której ocena nie jest brana do klasyfikacji generalnej. Zawody sędziują funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Koninie oraz druhowie OSP.

Pierwsze zawody dla jednostek z terenu Gminy Golina odbyły się 11 czerwca w Golinie -wygrała OSP Kraśnica. 17 czerwca br. odbyły się zawody dla OSP z terenu miasta Konina. Rozegrane zostały na stadionie przy ul. Łężyńskiej - wygrała OSP Cukrownia Gosławice. 18 czerwca br. odbyły się zawody dla OSP z Gminy Grodziec (w miejscowości Lipice) – zwycięzcą okazała się OSP Lądek. Tego samego dnia odbyły się zawody w miejscowości Mielnica Duża, dla jednostek z terenu gminy Skulsk – najlepszy wynik uzyskała OSP Kobylanki.

W dniu 24 czerwca br. w Kramsku zawody strażaków z gminy Kramsk wygrała OSP Patrzyków. 25 czerwca br. odbyły się zawody dla OSP z terenu Gminy Rzgów (w miejscowości Barłogi) - wygrała OSP Zarzew. Tego samego dnia w Kazimierzu Biskupim zawody jednostek z Gminy Kazimierz Biskupi wygrała OSP Kazimierz Biskupi.

Najbliższe zawody OSP odbędą się 2 lipca br. w miejscowości Chlebowo, gmina Wierzbinek oraz w miejscowości Żdżary, gmina Stare Miasto.

Opracowanie: kpt. Sebastian Andrzejewski