Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 17.03.2018 r. Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka

Ocena: 3
3 0

Poligon Strzelecki pod Koninem

19.06.2017 11:22

Poligon Strzelecki pod Koninem

Poligon Kondycyjno-Zgrywający to było jedno z większych przedsięwzięć jakiego podjęła się w ostatnim czasie Konińska Jednostka Strzelecka 4057 Konin, Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, a na które przybyła również Jednostka Strzelecka 1909 Toruń.


 

Było ciężko, było mokro, było dobrze. Od piątku godziny 18:00 do soboty godziny 18:00 trwały nieustające zajęcia z podstawowych zagadnień jakie musi poznać strzelec w trakcie okresu unitarnego. Należało zbudować szałas, utrzymywać ogień, zwłaszcza że większość czasu padał deszcz. Były elementy TC3, było szkolenie przeciwchemiczne, maski przeciwgazowe strzelcy cały czas trzymali pod ręką bo nie wiedzieli kiedy może zostać sprawdzona ich gotowość poprzez alarm przeciw chemiczny. Były podstawy taktyki zielonej. Całość była podsycana ciągłym wysiłkiem fizycznym. Na sam koniec poligonu został przeprowadzony patrol na trasie 7 km w okolicy Węglewskich Holendrów który sprawdził jak dobrze strzelcy z Torunia i Konina przyswoili, a także ugruntowali wiedzę zdobytą w trakcie poligonu. To były 24h które na pewno utkwią w pamięci konińskich i toruńskich strzelców.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Głupich nie sieją Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich