Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.12.2017 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena: 1
1 0

ZSCKU na obozie szkoleniowym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Konin 19.05.2017 09:46

ZSCKU na obozie szkoleniowym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Obozy szkoleniowe tzw. mundurówek  to stały element w edukacji  klas LO w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego. Również w tym roku grupa 62 uczniów z naszej szkoły brała udział w wyjeździe szkoleniowym. W dniach 15-18 maja pierwsze klasy mundurowe: IP, IBW oraz  IE uczestniczyły w  obozie w  Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała, nawet szkolenie SERE na Pustyni Błędowskiej przebiegło w przyjaznej temperaturze i słonecznej aurze. Jak co roku  młodzież  została podzielona na 3 plutony: Bravo, Alfa i Charli. Każda drużyna co dzień miała inne zajęcia. Największym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie wspinaczkowe, choć to właśnie tutaj emocje mieszały się od euforii do niemal paniki…. Jednak zdecydowana większość pokonała strach  i zaliczyła  ten trudny element szkolenia.


Zakres  treści poszczególnych  zajęć :

  • Wspinaczka stosowana w służbach mundurowych – szkolenie  zaczynało się od omawiania użyteczności  sprzętu wspinaczkowego, teorii asekuracji, a skończyło się   wychodzeniem  na linie i zjazdach ze skałki ok 10 metrowej.
  • Elementy  „Zielonej Taktyki” – tutaj młodzież uczyła się pracy z  bronią  długą  i krótką , taktycznego wykorzystywania broni, poruszania się z bronią, reakcji pododdziału na kontakt, szyków patrolowania itp.
  • Zadanie w terenie – pokonanie dystansu ok 12-14 km o dużej ilości przewyższeń, głównym celem zadania było skuteczne poruszanie się w terenie zgodnie z wytycznymi, dotarcie do celu w jak najlepszym czasie, ale również sprawdzenie predyspozycji do pracy w zespole , wyłonienie lidera, dowodzenie grupą.
  • Systemy działania w trudnych sytuacjach- SURVIVAL 24h – Pustynia Błędowska – młodzież zapoznała się z podstawami survivalu, budowali schronienie, sposobami rozpalania ognia , oczyszczania wody.

Uczestnicy mieli wyjątkowe szczęście, że w czasie ich pobytu na pustyni mogli obejrzeć desant VI Brygady Desantowej. W tym roku instruktorzy szczególnie chwalili grupę z ZS CKU – 62 uczestników ukończyło szkolenie survivalowe – czyli wszyscy – GRATULUJEMY!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat w sprawie przeprawy W Święto Górników - zła wiadomość... KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Nowy oddział w miejskim żłobku Poszukujemy świadków wypadku Nowe władze konińskiego Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Rozenek wzywa w Koninie byłych funkcjonariuszy SB „ do działania” Niezauważona rocznica NSZZ „Solidarność” w Koninie - Stan wojenny Czytelnicy piszą ...