Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.09.2017 r. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Ocena: 1
1 0

Policjanci rozpoczęli działania „Zerwijmy łańcuch”

Konin, 12.05.2017 14:37

Policjanci rozpoczęli działania „Zerwijmy łańcuch”

 

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji konińskiej komendy prowadzić będą działania pod nazwą „Zerwijmy łańcuchy”. Partnerami w działaniach są Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Wspólne patrole poszukiwać będą psów krzywdzonych przez właścicieli. Przydatne w tym będą dane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Pierwsza o pomoc w realizacji takiego przedsięwzięcia do konińskich policjantów zwróciła się Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie pani Marzena Giantsios. Opowiedziała o problemie policjantkom z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, a te natychmiast wymyśliły działania i ich chwytliwą nazwę. Pierwszy raz wspólny patrol policjantów oraz pracowników i inspektorów Schroniska dla Zwierząt wyruszył na wspólne działania w miniony wtorek 9 maja. W odszukaniu miejsc, gdzie warunki dla psów są nieodpowiednie po raz kolejny pomogła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i mieszkańcy, którzy zaznaczyli na niej taką właśnie kategorię negatywnego zjawiska.

 

Nie obyło się niestety bez nieprawidłowości podczas kontroli. W jednym przypadku stwierdzono rażące zaniedbania w stosunku do psa i został on odebrany właścicielowi. Trafił do schroniska, gdzie na pewno będzie miał lepsze warunki do życia. Ponadto dyrektor Schroniska dla Zwierząt zapowiedziała złożenie do prokuratury zawiadomienia o przestępstwie znęcania się nad zwierzętami. Jeżeli są udowodni właścicielowi winę, to będzie mógł spędzić w więzieniu nawet 2 lata. W przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem kara ta wzrasta do 3 lat.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO Autobusem darmo ! Szwankuje komunikacja autobusowa KW