Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 27.04.2017 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Ocena:

W III LO podzielili się życiem

Konin 21.04.2017 11:39 (6 dni temu)

W III LO podzielili się życiem

 

„Podziel się życiem” – to główne hasło, które słyszymy przy okazji różnych akcji na rzecz krwiodawstwa. Tym razem to uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie podzielili się życiem i tym samym przyczynili się do uratowania wielu potrzebujących.


 

Zbiórka odbyła się w czwartek 20 kwietnia, na parkingu służbowym przed drzwiami Pływalni na Osiedlu Zatorze przy ul. Szymanowskiego 5A stanął specjalny autobus. Oprócz oddania krwi była możliwość, aby zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Każdy z darczyńców otrzymał 7 czekolad, legitymację honorowego dawcy krwi, ustawowo dzień wolny od pracy (w dniu oddania krwi). Krwiodawca ma wykonane bezpłatnie: badanie grupy krwi, określony poziom hemoglobiny, badania wirusologiczne (nosicieli zapalenia wątroby B i C, wirusa HIV i kiły).

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym. Dlatego tak ważne są takie akcje jak ta przeprowadzona w III LO.

Zdjęcie: III Liceum Ogólnokształcące w Koninie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Szef konińskiego SLD grozi dziennikarzowi Będzie naprawdę zimno Dyngus ? No i jest ! Otrzyjcie już łzy, płaczący. Jak dobrze bawić się w okolicach Konina? Przepraszam, ale to chyba żart Będzie zimno! ZERO TOLERANCJI W WIELKANOCNE ŚWIĘTA Po ciężkiej chorbie w wieku 64 lat zmarł Karol Wyszomirski