Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.09.2017 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena:

W III LO podzielili się życiem

Konin 21.04.2017 11:39

W III LO podzielili się życiem

 

„Podziel się życiem” – to główne hasło, które słyszymy przy okazji różnych akcji na rzecz krwiodawstwa. Tym razem to uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie podzielili się życiem i tym samym przyczynili się do uratowania wielu potrzebujących.


 

Zbiórka odbyła się w czwartek 20 kwietnia, na parkingu służbowym przed drzwiami Pływalni na Osiedlu Zatorze przy ul. Szymanowskiego 5A stanął specjalny autobus. Oprócz oddania krwi była możliwość, aby zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Każdy z darczyńców otrzymał 7 czekolad, legitymację honorowego dawcy krwi, ustawowo dzień wolny od pracy (w dniu oddania krwi). Krwiodawca ma wykonane bezpłatnie: badanie grupy krwi, określony poziom hemoglobiny, badania wirusologiczne (nosicieli zapalenia wątroby B i C, wirusa HIV i kiły).

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym. Dlatego tak ważne są takie akcje jak ta przeprowadzona w III LO.

Zdjęcie: III Liceum Ogólnokształcące w Koninie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Nowy zegar stanie w Centrum Konina ! Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO