Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 22.01.2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza

Ocena: 1
1 0

Grzegorzew ominowany do FLORIANÓW 2017

Koło 05.04.2017 14:24

Grzegorzew ominowany do FLORIANÓW 2017

Zakończony został kolejny etap I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Wpłynęło aż 375 zgłoszeń prospołecznych inicjatyw z całej Polski. Kapituła Konkursu wyłoniła 57 nominacji do FLORIANÓW 2017.

Z województwa wielkopolskiego wpłynęło 40 zgłoszeń!   Wśród nominowanych do FLORIANÓW 2017 jest 7 prospołecznych inicjatyw oraz 2 pracodawców:

OSP Grzegorzew - III Ochrona środowiska i ekologia

OSP Bródki oraz OSP Łuszków - IV Poprawa estetyki przestrzeni publicznej

OSP Jankowo Przygodzkie - V Edukacja

OSP Mrowino - VIII Aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń

OSP Bielewo oraz OSP Lotyń - XI Współpraca zagraniczna

W kategorii XII Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca - Amica S.A. oraz NOWAK „Okucia Meblowe” Sp. z o.o.

Ideą Konkursu jest rozwój i integracja lokalnych środowisk, inspirowanie do współdziałania i organizowania się wokół wspólnych inicjatyw podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa i poprawy jakości życia ludzi, przeciwdziałanie wykluczeniu, promocja sportu i kultury. Najciekawsze projekty zrealizowane w gminach w latach 2015 – 2016 są nagradzane w 11 kategoriach konkursowych. Dodatkowo uczestnicy Konkursu mogą zgłaszać do nagrody najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców, którzy wspierają pożyteczne lokalne inicjatywy oraz ich twórców.

W konkursie „FLORIANY” mogły uczestniczyć zespoły realizujące projekty prospołeczne, utworzone przez OSP oraz gminne, powiatowe i wojewódzkie jednostki samorządu terytorialnego, placówki podlegające samorządom jak szkoły, biblioteki, ośrodki kultury i sportu, organizacje pozarządowe, instytucje, przedsiębiorców i firmy oraz Ochotnicze Straże Pożarne indywidualnie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zaginęła niebieskooka Tajga Gmina Sompolno najmniej zadłużoną gminą w Polsce Nowe samochody dla DPS i SP15 Światełko do nieba Pozdrowienia dla Rodziców Rekrutacja do służby w Policji Od 22 stycznia do 5 lutego kino Helios nieczynne Zima w Bieniszewie Po prostu nieprawda Ostatni taki widok - Od jutra roztopy