Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.09.2017 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena:

Statuetki Siewcy

Konin 20.03.2017 16:42

 Statuetki Siewcy

Statuetki „Siewcy” rozdane. Wśród laureatów XVI Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” nie zbrakło przedstawicieli powiatu konińskiego. Tym razem prestiżową nagrodą uhonorowani zostali Anna i Tomasz Szczepankiewiczowie z Myśliborza (gm. Golina).


Powiat koniński zaznaczył swoją obecność w tegorocznej edycji konkursu aż trzema nominacjami do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Wśród wyróżnionych gospodarzy znaleźli się Monika i Piotr Czajczyńscy z Łagiewnik (gm. Grodziec) oraz Leonard Sarnociński i Janusz Sarnowski z Żychlina (gm. Stare Miasto). Natomiast trzeci z nominowanych - Anna i Tomasz Szczepankiewiczowie z Myśliborza (gm. Golina) – zakończyli udział w konkursie w gronie jego laureatów.

Anna Szczepankiewicz zabrała też głos w imieniu wszystkich 10 tegorocznych zdobywców tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku”: To dla nas wyróżnionych bardzo uroczysta i wzruszająca chwila. Serdecznie dziękujemy za ten wymowny wyraz docenienia naszej działalności – mówiła laureatka - Nagrodą samą w sobie bowiem, jest dostrzeżenie naszego codziennego trudu, który podejmujemy aby podnosić standardy naszych gospodarstw, czyniąc je coraz bardziej produktywnymi. Ponadto, udział w konkursie stanowi dla nas rolników motywację do inwestowania w nasze gospodarstwa a także do pogłębiania wiedzy w zakresie pozyskiwania środków na ich rozwój”.

Zadowolenia z kolejnego sukcesu naszych rolników nie krył też starosta Stanisław Bielik: „Niezmiernie cieszy fakt, że od wielu lat po najcenniejsze trofea „Wielkopolskiego Rolnika Roku” sięgają gospodarze z powiatu konińskiego. Zwłaszcza, że na kilkadziesiąt gospodarstw zgłaszanych co roku do konkursu, kapituła wyróżnia nominacją tylko 20 najlepszych, spośród których wyłania 10 laureatów.”

 

    Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kto połamał drzewka? Nowy zegar stanie w Centrum Konina ! Darmowe autobusy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu Klasy mundurowe się integrują Awaria na drugiej przeprawie Tam się mury pną do góry Zamknięcie kolejnego przejazdu Fuszerka na drugiej przeprawie Policyjny areszt po liftingu Szumy wokół KBO