Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ocena:

Niemal 7 mln zł. dla Szlaku Piastowskiego

Konin,Pyzdry 11.02.2016 10:29

Niemal 7 mln zł. dla Szlaku Piastowskiego

Już niebawem nowo przebudowany Szlak Piastowski zostanie w profesjonalny sposób oznakowany turystycznie. Zostaną również zmodernizowane wybrane obiekty szlaku, powstaną  nowe atrakcje, zostanie przeprowadzona kompleksowa promocja tego wizerunkowego produktu Wielkopolski. Środki na realizację powyższych działań będą pochodziły z Unii Europejskiej oraz z samorządu województwa wielkopolskiego.


Oznakowanie turystyczne, obok nowej strony internetowej, będzie jednym z dwóch materialnych efektów zmian, które dokonały się w ostatnich latach na Szlaku Piastowskim. W momencie pojawienia się tablic informacyjnych przy obiektach oraz znaków przy drogach szlak zacznie być identyfikowany nie tylko przez osoby, które uczyniły go swoim celem podróży, ale również (a może nawet i przede wszystkim) przez osoby podróżujące po województwie wielkopolskim. Wielokrotne zetknięcie się z informacją o szlaku, ma wpłynąć na wytworzenie w świadomości osób podróżujących, że przez teren Wielkopolski przebiega szlak o cennych walorach kulturowych dla narodu polskiego. W odpowiedzi na warunki regulaminowe konkursu, Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprosiła do wspólnej realizacji projektu samorządy lokalne leżące na szlaku, które postanowiły zaadaptować istniejące obiekty do obsługi ruchu turystycznego, związanego ze zwiedzaniem Szlaku Piastowskiego. W odpowiedzi na apel WOT, jej  partnerami projektowymi zostały następujące jst: Gmina Dominowo, Gmina Pyzdry, Miasto Gniezno, Miasto Konin oraz Gmina Pobiedziska. Wnioskodawcą i liderem projektu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Gmina Pyzdry zaplanowała stworzenie stałej ekspozycji związanej ze Szlakiem Piastowskim
i początkami Państwa Polskiego w
zabytkowym Drewnianym Domu Podcieniowym z II połowy XVIII wieku. Zabytek ma zostać również poddany koniecznym pracom remontowo – adaptacyjnym.

Miasto Konin postanowiło zadbać o najstarszy XII w. znak drogowy w Europie, poza granicami dawnego imperium rzymskiego - Słup Koniński. Ma zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane otoczenie słupa związane z jego wyeksponowaniem, obiekt ma zostać zabezpieczony przez działaniami warunków atmosferycznych oraz przed ewentualnymi aktami wandalizmu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)