REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.05.2017 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ocena:

Kolejny turnus w Akademii Życia

Konin 27.02.2015 10:29

Kolejny turnus w Akademii Życia

Dziś dobiega końca nabór chętnych w kolejnym turnusie Akademii Życia.

To projekt realizowany od roku 2013 przez Fundację Podaj Dalej Im. Doktora Piotra Janaszka.

Zdj. Archiwum Radia Konin


Mówiąc najkrócej - jest to kilkumiesięczny kurs samodzielnego życia w tzw. mieszkaniach treningowych, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Dzięki udziałowi w programie młodzi ludzie, którzy na progu dorosłego życia stracili sprawność i poruszają się na wózkach inwalidzkich mają szansę na usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizację społeczno-zawodową - informują pracownicy fundacji.
Uczestnicy poprzedniego turnusu nie kryją zadowolenia. W jednym turnusie udział wziąć może 8 osób.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Akademia Życia przyjęła pierwszych uczestników w marcu 2014r. W pierwszym turnusie skorzystało z niej 7 osób z całej Polski. 5 z nich już odbywa lub odbyło staże zawodowe, a 1 podjęła pracę. Kolejne 8 niebawem opuści mieszkania treningowe na konińskiej starówce. Do końca czerwca 2018r. weźmie udział 50 młodych osób z niepełnosprawnością ruchową.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Konin-Września-Konin oraz Konin-Poznań-Konin Komunikacja zastępcza w trakcie remontu linii kolejowej   Uwaga na burze z gradem! Zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie Medale dla małżonków Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie zatrzymany KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY 85. Miesięcznica Smoleńska Więzienie w Kole ? Konkurs „Dwie Strony Sieci” rozstrzygnięty