Ocena: 5
7 2

Wystarczyło strzelić jednego gola

Glasgow, Konin 16.10.2014 02:21

Spotkanie niewykorzystanych szans. Tak w kilku słowach podsumować można wczorajszy, przegrany przez Medyka POLOmarket Konin, rewanżowy mecz 1/16 finału Ligi Mistrzyń w Glasgow z tamtejszym City Ladies. Piłkarki z naszego miasta uległy Szkotkom 0:3. Łączny wynik dwumeczu to 3:2 na korzyść City.
Na początku potyczki przeważała ekipa gospodarzy. Już w ósmej minucie meczu czujność Anny Szymańskiej sprawdziła Nicola Docherty. Chwilę później blisko objęcia prowadzenia były Medyczki. Strzał Sandry Žigić z linii bramkowej wybijała jedna z defensorek City. Swoich szans nie wykorzystały także: Ewa Pajor i Anna Gawrońska. Po połowie godziny gry piłka znalazła się w konińskiej siatce za sprawą Suzanne Lappin. Sędzia liniowa uniosła jednak w tej sytuacji chorągiewkę.

Po zmianie stron lepiej rozpoczęły podopieczne Romana Jaszczaka, które tuż po wznowieniu gry po raz kolejny zagroziły bramce strzeżonej przez Lee Alexander. Później rozpoczął się okres zdecydowanej dominacji Szkotek. Najpierw uderzenie Lappin na rzut rożny sparowała Szymańska. W 55. min. futbolówkę z linii bramkowej wybijała Radosława Sławczewa. Po chwili w poprzeczkę przymierzyła Fiona Brown. Po niespełna godzinie gry nieupilnowana na lewym skrzydle Brown zagrała przed konińskie pole karne, a tam w kierunku bramki huknęła nie do obrony Joanne Love. Było 1:0.

Satysfakcjonujący wynik rywalizacji koniniankom udało się utrzymać do 77. minuty. Wtedy to bita po rykoszecie piłka wpadła pod nogi Susan Fairlie. Ta, mając dużo miejsca, uderzyła mocno nie dając szans Szymańskiej. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Medyk bliski był przechylenia szali zwycięstwa w dwumeczu na swoją korzyść. Niestety, doskonale dysponowana w tym spotkaniu Anna Gawrońska nie zdołała wykorzystać sytuacji „sam na sam” z Alexander.

O losach rywalizacji zadecydować musiała dogrywka. W ciągu trzydziestu minut to koninianki stworzyły zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych. Nasze panie były jednak po raz kolejny nieskuteczne. Wiele akcji kończonych prostopadłymi podaniami było przerywanych przez boczną sędzie, która raz po raz unosiła chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną. Decydującą o triumfie piłkarek z Glasgow bramkę strzeliła w 95. minucie Denise O'Sullivan, która wykorzystała podanie z rzutu rożnego Susan Fairlie .

Skład Glasgow City Ladies: Lee Alexander, Eilish McSorley ('98 Cheryl McCulloch), Nicola Docherty, Emma Black, Julie Nelson, Joanne Love, Denise O'Sullivan, Suzanne Lappin, Fiona Brown, Abbi Grant ('46 Susan Fairlie), Morgan Marlborough.

Skład Medyka POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Katarzyna Konat, Ola Sikora, Helenna Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva, Gabriela Grzywińska ('68 Jagoda Szewczuk), Sandra Žigić ('81 Ewelina Kamczyk), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Anna Gawrońska, Ewa Pajor.