Ocena: 1
1 0

Wymiana ciosów przy Dmowskiego, Górnik lepszy od lidera

Konin 28.09.2014 17:52

Grad bramek, emocje do ostatniej minuty pojedynku i ważne zwycięstwo konińskiej drużny. Górnik Konin pokonał wczoraj na własnym terenie lidera IV ligi wielkopolskiej (gr. południowej) – Obrę Kościan 4:3 (2:0).
Koninianie objęli prowadzenie już w siódmej minucie rywalizacji. Po długim podaniu w sytuacji „sam na sam” znalazł się Nicolas Machava. Napastnik Górnika minął bramkarza z Kościana i skierował piłkę do pustej siatki. Pięć minut później dobrą interwencją po strzale z dystansu Tomasza Marcinkowskiego popisał się Arkadiusz Kmieczyński. W 20. minucie piłkę z własnej siatki ponownie wyjmował bramkarz czwartoligowego lidera. Futbolówkę wrzuconą w pole karne bez namysłu mocno z woleja uderzył Przemysław Skibiszewski. W końcówce pierwszej połowy doskonałej szansy nie wykorzystał Marcinkowski, który nie trafił w piłkę toczącą się metr od pustej bramki.

Na początku drugiej połowy kontaktowego gola dla Obry po wrzutce z rzutu wolnego zdobył Marcin Jurkiewicz. Na odpowiedź Górnika czekaliśmy zaledwie kilka minut. W sytuacji „sam na sam” sfaulowany został Nicolas Machava. Przewinienia dopuścił się bramkarz Obry – Rafał Biernacki, który za to zagranie został wyrzucony z boiska. „Jedenastkę” na trzeciego gola dla gospodarzy zamienił Mateusz Zaborski. W 80. minucie spotkania bramkę na 3:2 zdobył Marcinkowski. W doliczonym czasie gry sytuację „sam na sam” wykorzystał Damian Tylak, a chwilę później wynik całej rywalizacji ustalił Tomasz Marcinkowski.

Dodajmy, że meczowi Górnika z liderem towarzyszył gromki doping konińskich fanów. Na stadionie pojawili się także kibice Obry.